Pojištění automobilu (PR článek) Tisk Email
Čtvrtek, 31 Leden 2013 20:01

Auto se stalo běžnou součástí našeho života. Najít rodinu bez osobního automobilu není jednoduchá věc. Oproti tomu najít automobil, který není pojištěn, už tak složité není. Absence pojištění u osobního automobilu může znamenat pro jeho provozovatele nemalé následky, u některých nehod vychází škody až na stovky tisíc. Mezi pojištění auta řadíme dvě služby, je to havarijní pojištění a povinné ručení.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění nám v případě nehody zaplatí škodu na vlastním majetku, resp. na našem autě. Toto pojištění je dobrovolné, jde zcela o rozhodnutí majitele automobilu, zda si ho uzavře a bude tak chránit svůj majetek. Vhodné je v případě odcizení či vandalismu. Vyplatí se ale také při střetu se zvěří nebo živelné pohromě.

Povinné ručení

Na rozdíl od havarijního pojištění je tato služba, jak už název napovídá, povinná - a to pro všechny provozovatele motorových vozidel. Celý legislativně správný název je pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou při provozu vozidla. Toto pojištění je uzákoněno, aby nás chránilo před finančními následky nehody, kterou zaviníme svým vozidlem druhé straně a to nejen u škod na majetku, ale i zdraví. Pokud se rozhodneme neuzavřít toto pojištění, hrozí že veškeré náklady spojené s nehodou budeme muset hradit z vlastní peněženky. Kromě toho nám také hrozí pokuta za porušování zákona.

Jak sjednat?

Havarijní a povinné pojištění můžete sjednat přímo na pobočce jednotlivých pojišťoven. Pokud chcete ušetřit čas, stojí za zmínku i různé internetové porovnávače, kde si můžete nechat srovnat pojištění od konkrétních pojišťoven. Takovéto webové stránky jsou mnohdy schopné nabídnout vám opravdu výhodné pojištění auta.

 

gototop